“Dymny …” – premiera w Teatrze Muzycznym

Próba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

“Dymny …” – premiera w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Toruniu rozpoczyna nowy sezon od premiery spektaklu „Dymny: Siedem bestii moich” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej i Janusza Grzywacza. Premiera w piątek (13 września) w klubie Od Nowa.

Wiesław Dymny – plastyk, poeta, prozaik, scenarzysta, aktor i satyryk. Współtwórca Piwnicy Pod Baranami, mąż Anny Dymnej. Napisał około 300 piosenek, a wiele z nich przeszło do historii – „Niebieska patelnia” z muzyką Andrzeja Nowaka czy „Konie Apokalipsy” z muzyką Zygmunta Koniecznego. Dymny był również tekściarzem „Szwagrów” – krakowskiej grupy artystycznej. Napisał również scenariusze do filmów „Chudy i inni”, „Słońce wschodzi raz na dzień”, „Pięć i pół bladego Józka”.

„Dymny: Siedem bestii moich” to spektakl muzyczny. W rolach głównych występują Aleksandra Lis (znana m.in. z roli Wiery Gran w „Jutro będzie za późno”) oraz Radosław Smużny. Towarzyszyć im będą muzycy Mateusz Gruszkowski, Szymon Łukowski, Michał Rybka i Nikodem Wróbel.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej o spektaklu na stronie teatru.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Próba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,223