Dwór Artusa zamienił się w Akademię Pana Kleksa

Dwór Artusa zamienił się w Akademię Pana Kleksa

Czy nie każdy uczeń pragnie choć przez chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości szkolnej i przenieść się do bajkowego świata, w którym wszystko jest kolorowe i zabawne?

Przez jeden dzień dzieci mogły poczuć się jak w bajce, uczestnicząc w zajęciach w Akademii Pana Kleksa. 26 maja Dwór Artusa zmienił się w filię słynnej szkoły z książki Jana Brzechwy.

Nie było matematyki, historii oraz języka angielskiego, ale nauka przez zabawę. Dzieci, które zawitały do Dworu Artusa wygrały udział w zabawie w ramach konkursu czytelniczego zorganizowanego w kilkunastu bibliotekach w regionie oraz bibliotekach szkolnych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie.

Dzień zaczął się więc od przywitania dzieci osobiście przez Pana Kleksa. Potem był smakowity obiad, ale nie Kaczka Dziwaczka. Następnie pod opieką opiekunów i animatorów uczniowie Akademii uczestniczyli w zajęciach, odkrywając Sekrety Pana Kleksa w pokojach zagadek, naprawiały słowa w Tajnym gabinecie Filipa Golarza, eksperymentowały w językowych kalamburach chemicznych, studiowały kaligrafię, pompowały słowa w ramach zabawy ze scrabble oraz robiły przypinki z fragmentami wierszy Brzechwy. Wszystkie zadania i poprawne odpowiedzi nagradzane były piegami, a każdy uczeń Pana Kleksa otrzymał nagrodę w postaci książki.

Do zobaczenia za rok w Akademii Pana Kleksa!

Partnerami wydarzenia były Książnica Kopernikańska oraz Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu.

Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018 oraz ze środków Miasta Toruń.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039551