Dwie nowe wystawy w GiOPTD!

Dwie nowe wystawy w GiOPTD!

WYSTAWA PRAC DZIECI Z RUMUNII

Wystawę prac dzieci z Rumunii oglądać można od 14 września do 12 października 2018 przy Rynku Nowomiejskim 17. Jest to kolekcja prac dzieci i młodzieży pochodząca ze zbiorów własnych Galerii.

Znajdziemy w niej prace z największych miast w Rumuni takich jak Bukareszt, Kluż-Napoka, Timisoara, Jassy, Konstanca, Braszów i wielu innych mniejszych miejscowości.

W przeważającej mierze jest to wystawa dziecięcych prac malarskich, ale nie zabrakło w niej także prac graficznych wykonanych przez starszych twórców. Dominującą tematyką tych dzieł są sceny z życia codziennego, w których mocno widoczna jest obserwacja z natury, przewijające się motywy architektoniczne, roślinne i ludowe, a spajającym je elementem jest człowiek.

 

WYSTAWA UCZESTNIKÓW 12. OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2018 – Wystawa uczestników 12. Ogólnopolskich Plenerowych Spotkań Fotografików – Transylwania 2018 organizowanych przez Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Regionu Kujawsko-Pomorskiego

Wystawa jest plonem pracy ośmiu fotografików: Anny i Krzysztofa Jakubowskich z Gdańska, Moniki i Wojciecha Wesołowskich z Warszawy, Doroty i Marka Grausz z Torunia, Andrzeja Kwiatkowskiego z Głogowa oraz Włodzimierza Tyczyńskiego z Radomska. Prezentowanych jest łącznie 168 prac fotograficznych. W dniach od 11 do 17 czerwca 2018 roku ruszali oni ze swojej bazy w Saschiz penetrować z aparatami fotograficznymi wsie, miasteczka i miasta, od Mediaszu po Bran. Bogactwo obiektów architektonicznych, wielka oryginalność, a w wielu przypadkach i egzotyka terenów, spowodowała ogrom trudności z doborem motywów prezentowanych na wystawie. Autorzy dokonywali indywidualnych wyborów. Jedni skupili się na architekturze, a inni na krajobrazach i scenkach rodzajowych.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013452