Dwie nowe wystawy w GiOPTD

Dwie nowe wystawy w GiOPTD

6. Wystawa Familijna 22.01-26.02

Nieprzypadkowa jest data otwarcia tej wystawy. W Dzień Dziadka, tuż po Dniu Babci w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka zapanuje bardzo familijna atmosfera. Swoje prace zaprezentują dzieci, ich rodzice i dziadkowie – trzy pokolenia artystycznych rodzin. W organizowanej już po raz szósty Wystawie Familijnej dominować będą prace dzieci i wnuków licznie reprezentowanego grona profesorów i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych UMK m.in. Mirosławy i Kazimierza Rocheckich, Michała Tragera czy Marcina Jaworskiego.

 

Bukiety 22.01-26.02

Pachnące, barwne, cięte. Starannie ułożone, dobrane pod względem formy i koloru, przeniesione do domu fragmenty pól, łąk i ogrodów. Umieszczone w mniej lub bardziej ozdobnych wazonach. Kwiaty, jeden z najważniejszych motywów w historii malarstwa, stały się też inspiracją dla pochodzących z różnych krajów autorów wystawionych prac. Swoje malowane, rysowane, tworzone w różnych technikach graficznych bukiety zaprezentują dzieci i młodzież między innymi z Bułgarii, Czech, Białorusi, Japonii, Słowacji, Tajlandii, Rosji i Polski.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163717

Skip to content