Duży sukces młodej włocławianki

Duży sukces młodej włocławianki

W miniony weekend w Zagrzebiu odbył się European Open w judo. Podopieczna Anety Szczepańskiej – Angelika Szymańska z MKS Olimpijczyk Włocławek wywalczyła brązowy medal.

W kat. – 63kg o brąz Angelika Szymańska, aktualna Wicemistrzyni Mistrzostw Europy Młodzieży i była Wicemistrzyni Europy Juniorek, zmierzyła się z Aleksandrą Sokołowską, ubiegłoroczną Wicemistrzynią Polski Juniorek. Zwyciężyła pierwsza z wymienionych zawodniczek. Angelika Szymańska w połowie pojedynku zdobyła waza-ari i kontynuując akcję złapała młodszą rywalkę w trzymanie, wygrała i sięgnęła po brąz.

We wcześniejszych walkach Angelika Szymańska pokonała Holenderkę Kamile Nalbat, Izraelkę Adelinę Novitzky i w ćwierćfinale Ukrainkę Anastasiię Antipinę. W półfinale przegrała z Holenderką Joanne Van Lieshout.

 

Źródło: web.pzjudo.pl

Fot. gł. Angelika Szymańska trenuje w MKS Olimpijczyk Włocławek, fot. Daniel Wiśniewski (źródło: https://ddwloclawek.pl/pl/13_sport/713_sporty_walki/44403_znakomity-wystep-wloclawianki-w-pucharze-europy-angelika-szymanska-z-brazem.html)

6 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,953