Doradztwo zawodowe w liceum – wydarzenie online

Doradztwo zawodowe w liceum – wydarzenie online

Mapa Karier logo     Katalyst Education

Jesteś doradczynią zawodową / doradcą zawodowym i pracujesz z młodzieżą w liceum? Chcesz dowiedzieć się, jak realizować doradztwo zawodowe w szkole na tym poziomie edukacyjnym? Szukasz inspiracji i pomysłów na to, jak poprowadzić ciekawe i angażujące zajęcia dla licealistów, które będą jednocześnie zgodne z rozporządzeniem MEN o doradztwie zawodowym z 12 lutego 2019 r.?

Mapa Karier zaprasza 15 grudnia o godz. 18.00 na darmowy webinar „Doradztwo zawodowe w liceum. Scenariusze i praktyczne wskazówki”, który będzie poświęcony doradztwu zawodowemu w liceum.

  • Ewa Rostańska-Ciach opowie o swoich doświadczeniach z realizacji doradztwa zawodowego w XI Liceum im. Mikołaja Reja w Warszawie i podzieli się praktycznymi wskazówkami.

Ewa Rostańska-Ciach – doradczyni zawodowa w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Warszawie oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Warszawie. Z wykształcenia psycholog, doradca zawodowy i edukacyjny, job-coach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Koordynatorka Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych w Warszawie, której celem jest wspieranie doradców zawodowych i edukacyjnych, wymiana doświadczeń, organizowanie spotkań w interesujących miejscach oraz z ciekawymi ekspertami.

  • PREMIERA! Klaudia Stano i Urszula Leszczyńska z Mapy Karier zaprezentują nowe scenariusze lekcji (m.in. dotyczące podstaw prawa pracy) do wykorzystania na zajęciach zdalnych i stacjonarnych. Po spotkaniu uczestnicy otrzymają od komplet materiałów.

Klaudia Stano: Pracuje w fundacji Katalyst Education, w której współtworzy dwa innowacyjne i darmowe narzędzia edukacyjne online – Mapę Karier (https://mapakarier.org/) i Pi-stację (https://pistacja.tv/). W codziennej pracy wspiera młodzież i nauczycieli, tworząc materiały edukacyjne oraz prowadząc szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego i wykorzystania nowych technologii. Absolwentka 21. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Zajmuje się również analizą i wizualizacją danych, pomagając fundacji w podejmowaniu trafniejszych decyzji dotyczących rozwoju projektów. Współtworzy polską edycję projektu Dear Data (www.dear-data-poland.com).

Urszula Leszczyńska: Tworzy autorskie programy międzynarodowych wymian młodzieży i kursów szkoleniowych wykorzystujących edukację pozaformalną i międzykulturową. Prowadzi warsztaty dla młodych ludzi i edukatorek i edukatorów podczas międzynarodowych projektów Erasmus+. Specjalizuje się w tematyce samorozwoju i samoświadomości, procesu uczenia się, kompetencji miękkich, komunikacji oraz wyrażania własnej tożsamości i emocji przez sztukę. Na co dzień pracuje w fundacji Katalyst Education oraz w Stowarzyszeniu YoWo Poland.

 

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań o doradztwo zawodowe w liceum.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ClickMeeting i jest BEZPŁATNE. Aby wziąć w nim udział należy wcześniej zarejestrować się.

 

Źródło: facebook.com/events

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6889982