“Don Kichot” w wykonaniu artystów ze Lwowa

Balet "Don Kichot"

“Don Kichot” w wykonaniu artystów ze Lwowa

Logo CKIS w Sępólnie KrajeńskimDon Kichot – to więcej niż balet. To barwne widowisko z udziałem baletu klasycznego, zachwycające bogactwem tańców i kostiumów oraz dowcipną narracją do muzyki Ludwiga Minkusa.

Na zmodernizowanej scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wystąpią soliści i balet – „Royal Ballet” Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu – to gwarancja widowiska na najwyższym światowym poziomie artystycznym. Znana na całym świecie historia Don Kichota przedstawiona zostanie przez trupę 40 wybitnie utalentowanych tancerzy. Widowisko przy akompaniamencie doskonale zaaranżowanej muzyki przenosi w czasie do epoki dworskich balów, z których swój początek bierze ta wiekopomna sztuka.

Na tak wyjątkowe wydarzenie zapraszamy do nowo otwartej, zmodernizowanej sali widowiskowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki – to pierwszy, premierowy spektakl na tej sali w jej nowym anturażu. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to dodatkowo pozytywnie na odbiór sztuki, która sama w sobie jest gwarancją niesamowitych emocji i artystycznych uniesień.

Sala widowiskowa CKIS przeszła gruntowny remont. Pomieszczenie zostało przebudowane. Zmienił się kształt sceny. Odnowiono zaplecze i garderoby. Wymieniono fotele, nagłośnienie i oświetlenie. Sala ma też nową wentylację oraz adaptację akustyczną. Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała dofinansowanie na to zadanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kiedy: 28.10.2018 r., godz. 18:00
Gdzie: sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Bilety do nabycia on-line lub bezpośrednio w sekretariacie CKiS

Źródło: ckissepolno.com.pl

Don Kichot - Royal Ballet Lviv

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023705