Domowy Niezbędnik Czytelnika w twoim domu

Domowy Niezbędnik Czytelnika w twoim domu

Czasowe zamknięcie od 7 do 29 listopada 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, itp. oznacza, że nie będą mogły być w nich organizowane wydarzenia z udziałem publiczności.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku poleca swoim czytelnikom na okres (nie tylko pandemii) “Domowy Niezbędnik Czytelnika”-  zbiory bibliotek cyfrowych.

Biblioteki cyfrowe to bogate źródło bezpłatnych i legalnych e-booków, zdigitalizowanych książek, dokumentów cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych. To także rodzaj systemu wyszukiwania informacji. Można skorzystać np. z katalogu on-line SOWA OPAC. W zbiorach znajduje się 5535 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach.

Co jeszcze polecają nam bibliotekarze?

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu są również wirtualne spacery. Można zwiedzić np. Zamek Królewski w Warszawie, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Sherlocka Holmesa w Londynie czy Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku. Wirtualne drzwi otwierają także : Dom Astrid Lindgren w Sztokholmie, Muzeum Narodowe w Krakowie czy Muzeum van Gogha w Amsterdamie.

Więcej informacji na stronie biblioteki

Źródło: wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161523

Skip to content