Dołącz do akcji “Żonkile”

Akcja "Żonkil"

Dołącz do akcji “Żonkile”

Już po raz siódmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej “Żonkile”, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Każda instytucja może zorganizować własne działania w ramach akcji “Żonkile”. Po zgłoszeniu się do udziału, organizatorzy wysyłają wskazówki oraz materiały, które pomogą zorganizować obchody rocznicy wybuchu powstania. Co roku przygotowywana jest bogata oferta materiałów edukacyjno-informacyjnych. Na początku kwietnia wszystkie zgłoszone instytucje otrzymają je mailowo. Do udziału w akcji można zgłaszać się do 15 kwietnia 2019 roku.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. W rocznice powstania, 19 kwietnia, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili. W 2019 r. mija 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana.

Więcej informacji (plik pdf)

Formularz zgłoszeniowy dla bibliotek i instytucji

Formularz zgłoszeniowy dla szkół z całej Polski

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163717

Skip to content