Dofinansowujemy ciekawe zajęcia i wakacyjne wyjazdy młodzieży

Dzieci z plecakami na wycieczce

Dofinansowujemy ciekawe zajęcia i wakacyjne wyjazdy młodzieży

Województwo Kujawsko-PomorskiePonad 280 tysięcy złotych trafi w tym roku do trzydziestu organizacji pozarządowych na organizację zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Samorząd województwa przyznał wspomniane dofinansowania w jednym z konkursów dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

– Samorząd województwa przez otwarte konkursy ofert od lat wspiera organizacje pozarządowe w działaniach podejmowanych na rzecz młodych ludzi. Dzięki aktywności pozarządówek dzieci i młodzież będą mogli aktywnie spędzić wolny czas po lekcjach i skorzystać z atrakcyjnej oferty w czasie wakacyjnego wypoczynku – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Młodzi mieszkańcy regionu wezmą udział m.in. w warsztatach, wakacyjnych wyjazdach, zajęciach integracyjno-edukacyjnych oraz promujących rezygnację z używek na rzecz uprawiania sportu.  Dzięki wsparciu odbędą się m.in. druga edycja warsztatów akrobatyczno-tanecznych ,,Zakręcone Akro-Dance”, zajęcia sportowe, edukacyjne i integracyjne dla dzieci i młodzieży ze wsi Pruskie czy zajęcia integracyjne pn. ,,Lego nas łączy”.

Wśród organizacji, które otrzymały wsparcie są m.in. Fundacja Let’s Skate z Torunia, Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, Fundacja Wyjść z Cienia z Bydgoszczy czy Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki.

Lista dofinansowanych projektów

Co roku Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W 2023 roku pula środków wykorzystanych w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi wyniosła ponad 5,5 mln zł.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

26 czerwca 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181613

Skip to content