Dni Dawcy Szpiku w Toruniu! Inicjator akcji -Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Dni Dawcy Szpiku w Toruniu! Inicjator akcji -Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Toruńska Orkiestra Symfoniczna razem z Fundacją DKMS będzie nieść pomoc osobom chorującym na nowotwory krwi i wspólnie rejestrować nowych potencjalnych Dawców szpiku w ramach Dni Dawcy Szpiku w Toruniu.


Na świecie jest aktualnie zarejestrowanych ponad 37 milionów potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jednak, mimo tylu zarejestrowanych potencjalnych Dawców, co piąty pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego. Od 13 lat Fundacja DKMS wraz z osobami zainteresowanymi propagowaniem idei dawstwa, organizuje w różnych miejscach Polski, Dni Dawców Szpiku. Akcje pod tym hasłem prowadzone są przez okrągły rok i zwiększają szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tym razem akcja zostanie przeprowadzona wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 22 sierpnia 2021 r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń

Data: 28 sierpnia 2021 r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń

Data: 4 września 2021 r.
Godzina: 15:00-19:00
Miejsce: CKK Jordanki, Toruń

Szczegóły:

www: Zostań dawcą szpiku z TOS | Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Facebook:  https://bit.ly/2W65mRg

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, bez dużej nadwagi. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Wszystkie zainteresowane akcją osoby będą miały okazję skorzystać z oferty Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, ponieważ w tych dniach w CKK Jordanki odbywać się będą koncerty w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu “Nova Muzyka i Architektura” – Toruń / Kujawsko-Pomorskie, 2021 oraz projektu “Kujawy pełne muzycznej wrzawy!”.

Repertuar: www.tos.art.pl

18 sierpnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187085

Skip to content