Dlaczego Dziewczyny ocalą Planetę?

Dlaczego Dziewczyny ocalą Planetę?

Edukacja globalna

Po odpowiedzi, wiedzę, inspiracje i nowe narzędzia do pracy z młodzieżą, zaprasza 26 marca 2019 roku Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Jak wzbudzić zainteresowanie na temat wyzwań globalnych? Czy istnieje sposób na efektywne włączanie dziewcząt w przedmioty STEM? Jak wykorzystać nowe technologie i narzędzia internetowe na swoją korzyść? Jak połączyć wszystkie powyższe tematy i zachęcić dziewczęta do nauki, badań i podejmowania karier w obszarze przedmiotów ścisłych i przyrodniczych?

W programie warsztatów „Dlaczego Dziewczyny ocalą Planetę?” znajdą się trzy moduły:

  1. Globalne wyzwania – Zaangażowanie kobiet na rzecz klimatu
  2. Równość płci to podstawa – Praktyczne rozwiązania
  3. Dziewczyny w  STEM – eksperymenty i technologia dla globalnych wyzwań

 

Warsztat organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „Girls into Global STEM”, którego celem jest angażowanie młodzieży, w szczególności dziewcząt, w nauki ścisłe poprzez poruszanie kwestii globalnych i zwiększanie kompetencji informatycznych.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli i nauczycielek, głównie przedmiotów ścisłych, informatycznych i przyrodniczych, w klasach VI-VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum i liceum.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja znajdują się na:
https://globalna.ceo.org.pl/aktualnosci/girls-into-global-stem/dlaczego-dziewczyny-ocala-planete-szkolenie-stacjonarne-dla

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013602