Dariusz Chrobak. Spotkanie autorskie

Dariusz Chrobak. Spotkanie autorskie

W czwartek, 22 lutego, gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Dariusz Chrobak. Na spotkanie z twórcą zaprasza Toruński Klub Poetów. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Dariusz Chrobak debiutował na początku lat 90. Przyznaje, że największy wpływ miała wtedy na niego Lipnowska Grupa Literacka, do której dołączył w 1991 r. Tak wspomina ten czas: – Comiesięczne spotkania trwały czasem do północy – dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, pisaliśmy całkiem niezłe wiersze.

Trzy pierwsze tomiki poetyckie wydał pod egidą Klubu Nauczycielskiego we Włocławku. Pierwszy – “Dialog także z sobą” (1991) to zbiór “wierszy emocjonalnych – o mikrokosmosie, rodzinie, uczuciach, dzieciach, erotyki”. Drugi – “Nanizanie słów” (1993) jest efektem “obsesji słowotwórczych, rozpoznawania znaczeń, zabawy słowem”. Z kolei w “Strofowaniu słów” z 1997 znalazły się teksty będące połączeniem “wierszy słowotwórczych – (czyli strofowanych jako kontynuacji nanizania) z regionalnymi”.

Nakładem Lipnowskiej Grupy Literackiej wyszły dwie kolejne książki poetyckie Dariusza Chrobaka: “Toki słów” (2005) i “Potoki słów” (2006).

Poeta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, które otrzymał w konkursach literackich. Oprócz wierszy pisze również prozę – legendy, baśnie, opowiadania i bajki. Prywatnie jest nauczycielem historii i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czernikowie.

Fot. Paweł Oleszczuk / oleszczuk.art

13 lutego 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7118328