CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA! – przyjmowanie zgłoszeń w programie

CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA! – przyjmowanie zgłoszeń w programie

W czerwcu 2020 roku wystartowała nowa akcja edukacyjna skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców – CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA! Rekrutacja trwa od 10 czerwca do 10 września 2020 roku. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu 2020.

Akcja organizowana jest  przez Wydawnictwo HarperCollins Polska, wydawcę książek z serii „Czytam sobie”, wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy ich wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata. Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska –  Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize.

Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość. Nauczycielki i nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2020/2021 będą uczyć klasy pierwsze szkoły podstawowej, mogą zgłosić swój udział wypełniając formularz rejestracyjny.

Do projektu zakwalifikuje się 2 000 klas pierwszych. Maksymalnie mogą zgłosić się cztery klasy z jednej szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń i poprawnie wypełniony formularz rejestracyjny. Zakwalifikowane klasy otrzymają we wrześniu pakiet materiałów i pomocy do pracy z serii Czytam Sobie. Można korzystać z naszych podpowiedzi i scenariuszy pracy do książek, ale najważniejsza jest inicjatywa własna wychowawców.

Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii Czytam sobie wybranych do akcji, koło Zabaw Młodych Czytelników  – do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy.

Nauczyciel otrzyma: certyfikat udziału w Akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, zestaw  książek z serii Czytam sobie, zawieszkę na drzwi sali lekcyjnej, dostęp do scenariuszy lekcji w oparciu o otrzymane książki, które będą opublikowane na stronie www.czytamsobie.pl, możliwość udziału w webinarze czytelniczym oraz w bezpłatnej konferencji komponentu Nauczyciel/ka I klasa w październiku w Warszawie.

Rodzice otrzymają poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Spośród wszystkich nadesłanych do nas mailowo relacji z działań czytelniczych prowadzonych w klasie wyłonione zostanie pięć najciekawszych, które zostaną nagrodzone pakietem książek od wydawnictwa HarperCollins Polska.

Informacje o projekcie będą pojawiać się  na stronie czytamsobie.pl1klasa.edu.pl/czytamsobie oraz na profilu akcji na Facebooku CzytanieTodziała.

Źródło: www.czytamsobie.pl

Fot. Logo akcji Czytam sobie

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163711

Skip to content