CZYTAJMY SIĘ! Algorytm życia – tropem hologramów – spotkanie z Martą Sobiecką

CZYTAJMY SIĘ! Algorytm życia – tropem hologramów – spotkanie z Martą Sobiecką

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Martą Sobiecką, autorką zbioru opowiadań “Algorytm życia”.

Marta Sobiecka urodzona w 1990 roku, absolwentka dziennikarstwa oraz filozofii na UKW w Bydgoszczy. Publikowała prozę i publicystykę na łamach: „Nowej Fantastyki”, „Nieznanego Świata”, „Fenixa Antologii”, „SFinksa”, „OkoLicy Strachu”, „Antologii City IV” oraz „Antologii Polskiej Grozy” (Audioteka). Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim Pigmalion Fantastyki (2019). W 2022 roku nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego. „Algorytm życia” to jej debiutancki zbiór opowiadań.

Jestem miłośniczką fantastyki, a pasją tą zaraziłam się od Tadeusza Krajewskiego, który swego czasu prowadził Bydgoski Klub Miłośników Fantastyki MASKON. Książki pochłaniam w dwójnasób, zawodowo, jako redaktor oraz jako miłośnik literatury. Uwielbiam literaturę popularnonaukową, science fiction i prozę japońską. Fascynuje mnie Kraj Kwitnącej Wiśni; przestrzeń na styku dwóch światów – z jednej strony nowoczesne metropolie zamieszkałe przez miliony ludzi, z drugiej, kraina górskich wiosek, zapomnianych świątyń, świat przeszłości, gdzie yokai i yurei mają się całkiem dobrze.  Owocem tych  zainteresowań jest autorski zbiór opowiadań “Algorytm życia”, gdzie duchy, rozumiane jako hologramy, poruszają się pośród żywych, i razem z nimi doświadczają zdominowanego przez technologię świata – czytamy na stronie www.martasobiecka.pl.

Wstęp jest wolny!

Termin: 20 października 2022 r. (czwartek) godz. 18:00

Fot.  KPCK w Bydgoszczy

12 października 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165163

Skip to content