“Czyste powietrze – zdrowi ludzie” – kampania antysmogowa

“Czyste powietrze – zdrowi ludzie” – kampania antysmogowa

Od 11 września do końca listopada Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zrealizuje kampanię antysmogową w ramach projektu “Czyste powietrze-zdrowi ludzie”.

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej tematyki smogu. – Głównym celem kampanii, a zarazem celem projektu, jest podniesienie poziomu świadomości mieszkańców Torunia w zakresie zagrożeń będących skutkiem kontaktu ze smogiem – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań proekologicznych realizowanych przez Centrum. W ramach kampanii toruńskie centrum nauki przygotowało i wyeksponuje pięć banerów informacyjnych poświęconych tematyce smogu. Będą one dostępne w okolicach boiska Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży, przy parkingu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Będzie można dowiedzieć się m.in. jakie związki chemiczne składają się na smog, czym są i skąd biorą się pyły, czym jest niska emisja oraz jak można walczyć ze smogiem.

Na jednym z banerów znajdziemy fragment komiksu przygotowanego przez Tomasza Samojlika, autora książek i komiksów dla dzieci (stworzył m.in. postać żubra Pomponika i ryjówki Dobrzyka). Na co dzień jest pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało również kolorowanki dla najmłodszych i ulotki o smogu. W siedzibie instytucji, a także na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/czyste-powietrze-zdrowi-ludzie/ będą dostępne kolorowanki dla najmłodszych, które będzie można pobrać i wykorzystać podczas lekcji lub zajęć poświęconych jakości powietrza i smogowi. Do szkół z Torunia zostaną przekazane pakiety (ulotki i plakaty) dotyczące tematyki projektu.

Projekt Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy “Czyste powietrze-zdrowi ludzie” jest realizowany dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162039

Skip to content