Czy ten koncert to nie u Was?: Matylda Podfilipska

Matylda Podfilipska, fot. W. Szabelski

Czy ten koncert to nie u Was?: Matylda Podfilipska

W piątek, 5 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem na scenie Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy wystąpi Matylda Podfilipska. W wykonaniu aktorki usłyszymy przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej czy Ireny Jarockiej. Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Igor Nowicki.

Repertuarem powrócę do tego, co pomaga mi w utrzymaniu dobrego nastroju i odnalezieniu równowagi. Przygotowałam składankę zaskakującą i mam nadzieję, że będzie zabawnie i wzruszająco, ale też momentami poważnie – zapowiada Matylda Podfilipska.

Matylda Podfilipska ukończyła wydział aktorski łódzkiej filmówki w 2003 roku. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie jak do tej pory przygotowała kilkadziesiąt ról (aktualnie gra m.in. w spektaklach: „Wróg się rodzi”, „Napis”, „W co się bawić?”, „Hamlet”). Ma na swoim koncie epizody w filmach „Julia wraca do domu” A. Holland i „Syberiada polska” J. Zaorskiego, a także rolę w teatrze tv „Na wsi” w reż. P. Mikuckiego i serialu „ Diagnoza”. Chętnie bierze udział w działaniach wokół teatru – czytaniach performatywnych, warsztatach z dziećmi (jest inicjatorką akcji Teatr i Rodzina w Teatrze Horzycy). Laureatka nagrody Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za rolę Natalii Pietrowny w spektaklu „Miesiąc na wsi” w reż. A. Bubienia na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2003 r.) W 2013 otrzymała Wilama dla najpopularniejszej aktorki. Parokrotnie nagradzana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2014 roku wraz z mężem, fotografem Wojtkiem Szabelskim założyła WEJŚCIÓWKĘ – galerię fotograficzną połączoną z kawiarnią artystyczną w podziemiach Teatru Horzycy, w której promuje dobrą literaturę, poezję, kabaret literacki, wspólne muzykowanie i gorące dyskusje na poziomie.

Transmisję na żywo przeprowadzimy o 18.00 na naszym profilu facebookowym, materiał opublikujemy także na kanale YouTube.

Fot. Wojtek Szabelski

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161570

Skip to content