Czy ten koncert to nie u Was?: Jakub Przyborowski & Jazzted (21 maja)

Czy ten koncert to nie u Was?: Jakub Przyborowski & Jazzted (21 maja)

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

KPCK w Bydgoszczy zaprasza na kolejny koncert z cyklu Czy ten koncert to nie u Was? Tym razem posłuchacie Jakuba Przyborowskiego oraz Sylwestra Bujaka, Jakuba Krefta i Michała Czwichockiego.

Jakub Przyborowski, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu w klasie saksofonu oraz studiów na Akademii Muzycznej Bydgoszczy na specjalności saksofon jazzowy. Dwukrotny stypendysta Miasta Elbląga. Tworzy autorskie projekty m.in. Przybora Band, z którym występował do tej pory podczas takich wydarzeń jak „Mikstury kultury” czy Medyczno-Muzyczne Juwenalia w Bydgoszczy. Jazzted, z którym Jakub Przyborowski wystąpi w KPCK, to nowy projekt, który, poza założycielem, tworzą Sylwester Bujak, Jakub Kreft i Michał Czwichocki. Sam Jakub o projekcie mówi w ten sposób: „W swoich kompozycjach staram się połączyć ze sobą różne stylistyki albo dodawać elementy dzieła muzycznego lub ich schematy z innych gatunków, co w rezultacie jest domeną muzyki Jazz Fusion. Całokształt naturalnie weryfikują słuchacze, dlatego też mam nadzieję, że będzie to dla nich w pewnym stopniu coś nowego i intrygującego, a przede wszystkim oznajmiającego, że muzyka jazzowa to nie tylko kawiarnia i piękne ballady czy szybkie, skomplikowane i wymagające skupienia, zarówno od słuchacza jak i grającego, frazy”. Podczas koncertu w KPCK zaprezentują niewykonywane do tej pory autorskie kompozycje.

Kiedy: 21 maja 2021 (piątek), godz. 19:00, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.
Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK, ilość miejsc ograniczona.

Koncert będzie również dostępny online oraz na kanale YT przez tydzień od daty wydarzenia. Z uwagi na transmisję online, organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

14 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185056

Skip to content