Cykl spotkań „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”

Józef Chełmoński Pierwszy skowronek

Cykl spotkań „OBRAZowo Rzecz Ujmując II”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych malarstwem i rzeźbą polską do uczestnictwa w spotkaniach pt. „OBRAZowo rzecz ujmując II” odbywających się w murach Ratusza Staromiejskiego.

Spotkania te są kontynuacją cieszącego się dużą popularnością, zainaugurowanego w zeszłym roku cyklu. W tym zaprezentowane zostaną sylwetki kolejnych dziesięciu znakomitych artystów, których dzieła znajdują się w kolekcji toruńskiego muzeum.

W okresie od 6 lutego do 5 października 2020 roku zaplanowano 10 wykładów, które poprowadzi starsza kustosz Anna Kroplewska-Gajewska, autorka katalogu Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Bilety w cenie 15 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy) do zakupu w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (czyli kasie głównej w Ratuszu Staromiejskim) oraz na stronie bilety.muzeum.torun.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Wykaz spotkań wraz z terminami (wszystkie rozpoczynają się o godzinie 16.00):

06.02. Juliusz Kossak
05.03. Piotr Michałowski
02.04. Józef Chełmoński
07.05. Olga Boznańska
04.06. Ferdynand Ruszczyc
16.07. Bronisław Jamontt
06.08. Józef Pankiewicz
03.09. Stanisław Borysowski
01.10. Tadeusz Brzozowski
05.11. Stefan Gierowski

Zdjęcie gł.: Józef Chełmoński, Pierwszy skowronek

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025237