“Cyfrowe wieczory dla rodziców” – nowy cykl webinariów NASK

grafika cyklu webinariów, ciemne tło rozświetlone przez żółty snop światła padający z lampki, na niej tytuł cyklu

“Cyfrowe wieczory dla rodziców” – nowy cykl webinariów NASK

NASK

W listopadzie NASK rozpoczął nową serię spotkań online “Cyfrowe wieczory dla rodziców” przeznaczoną dla rodziców, opiekunów, pedagogów i wszystkich dorosłych, chętnych zaangażować się w rozmowy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie.

Świat, w którym dorastają nasze dzieci, ulega nieustannym zmianom. Jednym z najważniejszych aspektów tych przemian jest nasza coraz głębsza integracja z technologią. W cyfrowym świecie dzieci spędzają coraz więcej czasu. Nauka, zabawa, komunikacja – wszystko przenosi się do internetu. Zjawisko to w połączeniu z szybkim rozwojem technologicznym stawia przed rodzicami i opiekunami nowe wyzwania.
Nasza świadomość jako dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie to bardzo istotny element dbania o ich dobro i przyszłość. Internet jest integralną częścią życia naszych dzieci, dlatego powinniśmy zrozumieć, jakie niesie ze sobą wyzwania i zagrożenia. Ważne jest, abyśmy wiedzieli jak chronić dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami, a także jak je wspierać w rozwijaniu kompetencji cyfrowych, edukować na temat bezpieczeństwa online, budować zdrowe nawyki korzystania z internetu, a przede wszystkim jak z nimi rozmawiać.

Rozmowa o bezpieczeństwie w internecie to nie tylko konieczność, ale także szansa na budowanie silniejszych więzi i wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa dziecka. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów do angażowania się w świat online dzieci i patrzenia na niego z ich perspektywy.

Dlaczego warto wziąć udział we wtorkowych wieczorach z NASK? 

  • Dostępna forma – spotkania w formie online.
  • Różnorodność i aktualność wątków – chcemy rozmawiać na najbardziej nurtujące tematy w przystępny sposób.
  • Możliwość poszerzenia wiedzy i znalezienie wskazówek oraz odpowiedzi na pytania: jak widzieć, słyszeć, towarzyszyć, reagować?
  • Obecność ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Seria zaczęła się 14 listopada! Zachęcamy do udziału w następujących spotkaniach:

 

 

  • 5 grudnia, godzina 18:30, Julia Piechna ekspertka z Cyberprofilaktyki NASK i Mateusz Mrozek, Dyrektor Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni w NASK: „100% sok z pomarańczy czy napój owocowy? Czyli jak rodzic może pomóc swojemu dziecku uniknąć konsumpcji dezinformacji.”
    Zarejestruj się!

 

“Cyfrowe wieczory dla rodziców” to cykl, który jest jednym z działań zainicjowanych przez Radę Doradczą Rodziców NASK. Celem działania Rady Doradczej Rodziców jest zaangażowanie rodziców w tematykę wyzwań i potencjalnych zagrożeń, jakie internet niesie dla najmłodszych jego użytkowników, pogłębienie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz umożliwienie dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i problemami w tym obszarze.

Źródło: www.nask.pl

21 listopada 2023 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content