CSW w Toruniu. Finisaż wystawy Dyplom 2020: Improwokacja

Improwokacja - grafika

CSW w Toruniu. Finisaż wystawy Dyplom 2020: Improwokacja

Zachęcamy Państwa do uczestniczenia w działaniach performatywnych w przestrzeni CSW w Toruniu, zorganizowanych w ramach finisażu wystawy Dyplom 2020.

Improwokacja (działanie performatywne)
Wykonawcy: 3. Piętro / Tomasz Wlaźlak
Kiedy: 6.06.2021, godz. 12.00–18.00

To sześciogodzinne działanie performatywne to zestaw improwizowanych zdarzeń, osadzonych w przestrzeni holu CSW. Składają się na nie działania wizualne Tomasza Wlaźlaka; literackie – Marcina Jurzysty oraz muzyczne – Grzegorza Kaźmierskiego (gitara) i Patrycji Wójcik (perkusja).

Konstrukcja tego wydarzenia jest niehierarchiczna – autonomiczna w mikroskali, a nierozerwalnie ze sobą złączona w skali makro. Motywacja podejmowanych decyzji, granych dźwięków, wypowiadanych słów i myśli ulokowana zostaje we wzajemnej obecności, miejscu i czasie, stanowiąc unikatową formę dla każdego – tu i teraz. Przemierzając przestrzeń CSW, widzowie tej akcji mogą stykać się z wykonawcami, ulokowanymi w różnych miejscach Centrum i doświadczać zbiorowego efektu ich działań.

U podstaw konceptu Improwokacji leży wyjście poza ścisłe ramy muzyczne, a narracja budowana jest poprzez liczne zaprzeczenia: dysharmonie, kakofonie, obłędne metrum. To chęć nieustannego przetwarzania rzeczywistości i absurdu medytacji nad przestrzenią.

Wstęp wolny!

Więcej informacji:

– strona www

wystawa Dyplom 2020

4 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181428

Skip to content