Codzienne lekcje (i przerwy!) on-line z Centralnym Domem Technologii

Codzienne lekcje (i przerwy!) on-line z Centralnym Domem Technologii

Centralny Dom Technologii w Warszawie to instytucja oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. CDT proponuje multidyscyplinarne podejście do nauczania i uczenia się – edukację w nurcie STEAM, polegającą na tym, że osoba ucząca samodzielnie rozwiązuje problemy, poszukuje odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a nauczyciel pełni jedynie funkcję mentora, wspiera podopiecznego i ukierunkowuje jego działania.

W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych CDT postanowiło wesprzeć nauczycieli i uczniów w edukacji zdalnej. Z myślą o nauczycielach i edukatorach uruchomiło bloga, zawierające wskazówki na temat nauczania na odległość. Uruchomiło też stronę internetową https://edukacjawsieci.pl/, na której  znaleźć można informacje o planowanych webinariach, streamach, zajęciach – nie tylko dla nauczycieli, ale także dla uczniów i ich rodziców.

Edukatorzy CDT prowadzą również tzw. Środowe Lekcje z CDT, tłumaczone na język migowy. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 13.00. W czasie środowych poruszono takie tematy, jak: Zdrowe oko – zabawy poza światem cyfrowym, Zaprojektuj własną planszówkę, Gdzie mieszka matematyka?, Dlaczego lubimy się bawić?

Wszystkie zajęcia z udziałem tłumacza na język migowy, które już się odbyły, znajdują się na kanale CDT na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZYNOI6sE0b9FCZCpGzB8nQ

Grafik kolejnych lekcji znaleźć można na stronie Centrum pod adresem:
https://www.blog.cdt.pl/91031-codzienne-lekcje-on-line-z-cdt

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143068