CodeWeek2020 coraz bliżej!

CodeWeek2020 coraz bliżej!

CodeWeek logo

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Od 10 do 25 października macie szansę włączyć się do akcji. Zgłoście się już dziś!
Aby wydarzenie mogło być brane pod uwagę w klasyfikacji państw, należy zarejestrować je na stronie codeweek.eu/add.

Organizatorzy, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zachęcają do podejmowania programistycznych aktywności online, jednak nie zniechęcają do inicjatyw realizowanych stacjonarnie. Pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie!

Mogą to być lekcje informatyki, turnieje gier planszowych, warsztaty online i wszystkie inne aktywności, których uczestnicy będą ćwiczyć logiczne myślenie i rozwijać swoje cyfrowe kompetencje. Na koduj.gov.pl, w artykule „Jak zacząć” znajdziecie odpowiedź na wszystkie pytania i kilka inspiracji, z których możecie skorzystać planując wasze działania.

Kolejnym argumentem przemawiającym za jak najszybszą rejestracją wydarzenia jest trwający wciąż konkurs „1000 pierwszych inicjatyw online”. Aż tysiąc pierwszych zgłoszeń zostanie nagrodzonych specjalnymi nagrodami: mini matami do nauki programowania offline wraz z zestawami zadań.

Więcej informacji na temat CodeWeek2020 i nadchodzących wydarzeń można znaleźć na stronach codeweek.eu oraz koduj.gov.pl, a także na Facebooku i Instagramie.

Zawalczmy po raz kolejny o miejsce w europejskiej czołówce!

 

Źródło: ose.gov.pl

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189419

Skip to content