#CodeWeek – 1000 nagród na 100 dni!

CodeWeek

#CodeWeek – 1000 nagród na 100 dni!

#CodeWeek, który w tym roku odbędzie się terminie 10-25 października 2020 r., to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu – dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce na podium, w ubiegłym roku – już drugie, więc nikogo chyba nie zdziwi, że w tym roku marzy nam się pierwsze miejsce.

Tegoroczna edycja CodeWeek będzie zupełnie inna niż poprzednie, ale przez to wyjątkowa. Dlaczego?

Sytuacja epidemiczna jest wciąż niepewna, nie wiemy jak będzie w październiku, dlatego w tym roku pamiętając nie tylko o świetnej zabawie z programowaniem, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie i zdrowiu uczestników CodeWeek, postanowiliśmy wyróżniać inicjatywy online – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Najciekawsze pomysły pokażemy na naszej stronie www.koduj.gov.pl. Być może zainspirują innych. Zachęcamy do udziału w konkursie – dodaje szef MC.

Jak zgłosić się do konkursu? Wejdźcie na stronę codeweek.eu/add i zgłoście swoje wydarzenie.

Zasady konkursu:

  1. Opisz swoją inicjatywę (pamiętaj, chodzi o wydarzenie online!), tak szczegółowo, jak to możliwe. Najciekawsze pomysły zostaną opublikowane na stronie koduj.gov.pl w dedykowanej zakładce „inspiracje”.
  2. Dodaj swoje wydarzenie na mapie eu/add .
  3. Zgłoś opublikowane wydarzenie za pośrednictwem formularza konkursowego (przesyłając link) i podaj adres e-mail, na który – jeśli znajdziesz się na liście laureatów – organizatorzy wyślą Ci wiadomość z radosną nowiną.

 

Do rozdania jest 1000 nagród! Przemyślcie sprawę i działajcie!

Do udziału w konkursie namówcie znajomych, rodzinę i kogo sobie tylko życzycie. Ważne, aby mapa wydarzeń wypełniła się Waszymi inicjatywami.

Uczestnictwem w Europejskim Tygodniu Kodowania pochwalcie się w mediach społecznościowych!

Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na koduj.gov.pl.

 

***

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa.

 

Źródło: nask.pl

Graf. nask.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164938

Skip to content