“Co ty wiesz o klimacie?” – rejestracja do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej ruszyła

grafika informacyjna olimpiady, uśmiechnięta nastolatka w czapce trzyma laptop

“Co ty wiesz o klimacie?” – rejestracja do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej ruszyła

Konkurs wiedzy o powietrzu i zmianie klimatu dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych organizowany jest w NASK już po raz trzeci. Właśnie zaczęła się rejestracja uczestników tegorocznej edycji, która potrwa do 12 marca 2024 r.

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to konkurs, który w formule online pozwala uczniom najstarszych klas szkół podstawowych wykazać się wiedzą na temat powietrza i zmian klimatu, a przy okazji wygrać nagrody i zdobyć punkty w rekrutacji do liceów i techników. Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa (jeden z projektów NASK), która już od 6 lat realizuje program cyfrowej edukacji ekologicznej w ponad 2250 szkołach i przedszkolach z całej Polski.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłosiło się niemal 4700 uczniów, a teraz rozpoczęła się rejestracja uczestników do edycji 2023/2024. Nauczyciele ze wszystkich podstawówek w Polsce mogą zgłaszać do 12 marca 2024 r. uczniów siódmych i ósmych klas.

Jak się zgłosić do Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej?

Rejestracja odbywa się na platformie olimpiadaesa.nask.pl. W razie potrzeby nauczyciel może skorzystać ze szczegółowej instrukcja rejestracji uczestników.

Wszystkie materiały, na podstawie których przygotowywane są pytania konkursowe, dostępne są po zalogowaniu – przez uczniów i przez nauczycieli – w bibliografii na platformie. Każdy uczestnik może też przećwiczyć formę konkursu w przykładowym teście.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w trzech etapach zmagań. Wyniki zostaną ogłoszone do 23 kwietnia 2024 r.

Więcej o projekcie ESA na esa.nask.pl i na fanpage’u ESA na Facebooku.

Źródło: nask.pl

22 lutego 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023764