Co pradziadkowie pod kołderką robili?

Co pradziadkowie pod kołderką robili?

Co pradziadkowie pod kołderką robili?

28 sierpnia w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się wieczór dla dorosłych. Tematem wydarzenia będzie dawna seksualna hipokryzja.

W Toruniu mamy jedyną w Polsce wystawę, która “opowiada” o procesie dojrzewania człowieka. W wielu obszarach, w tym w aspekcie seksualności. Chcemy ją wykorzystać, aby opowiedzieć dorosłym o dawnej seksualnej hipokryzji. Bez tabu chcemy opowiedzieć o tym, co nasi pradziadkowie robili pod kołderką – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Podczas specjalnej ścieżki edukacyjno-rozrywkowej przedstawimy postrzeganie seksu na przełomie XIX i XX wieku – przede wszystkim – w kontekście medycyny, mody, emocji – dodaje.

W trakcie wydarzenia zostanie również zwrócona uwaga na towarzyszącą temu obszarowi życia człowieka – hipokryzję. Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania związane z dawnym życiem seksualnym. Niektóre sprawy mogą wydać się szokujące, niektóre całkiem śmieszne. W jaki sposób leczono histerię? Czym była turniura? Dlaczego polecano kobietom wstrzymywanie powietrza podczas seksu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w ostatni piątek sierpnia.

Wydarzenie „Bez tabu o… dawnej seksualnej hipokryzji. Co pradziadkowie pod kołderką robili?” odbędzie się 28 sierpnia w godz. 18.00-20.00. Bilet w cenie 20 zł można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, liczba uczestników wieczoru jest ograniczona do 36 osób.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142939