Co nowego w e-Szkole?

Co nowego w e-Szkole?

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule. Wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy na wyrównawcze i dodatkowe popołudniowe lekcje online  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze (30 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego dla szkół średnich. Będzie to okazja, by poznać sposoby dokumentowania rzeczywistości w teksach literackich. Kolejne zajęcia poświęcimy głoskom, sylabom i literom. Polecamy je szczególnie uczniom, którym gramatyka ojczystego języka sprawia trudności. Zapraszamy także na lekcję wiedzy o społeczeństwie. Tematem będą kościoły i związki wyznaniowe. W planie również zajęcia z historii o podziale politycznym świata na przełomie XIX i XX wieku.

Jak mówić o działalności charytatywnej i wolontariacie w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek (1 grudnia). Miłośnikom kultury amerykańskiej polecamy lekcję historii poświęconą Stanom Zjednoczonym w XIX wieku. Tego dnia odbędą się również zajęcia z matematyki, które będą okazją, by poznać wzory skróconego mnożenia.

W środę (2 grudnia) zapraszamy na zajęcia z fizyki dla licealistów. Uczniowie dowiedzą się, co kryje się pod pojęciami zderzeń sprężystych i niesprężystych. W planie także spotkanie z lekturą: utworami „Świtezianka” i „Reduta Ordona” naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Mówić będziemy o budowie zdań pojedynczych w języku polskim oraz o odstępstwach od klasycznych reguł dziedziczenia. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia zajęć z geografii. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania testowe.

Podczas cotygodniowego, czwartkowego (3 grudnia) spotkania ksiądz Dawid Wasilewski mówić będzie o pamięci i czynnikach, które wpływają na naszą motywację, oraz o tym, co osłabia chęci do działania. W planie także lekcja powtórkowa z matematyki poświęcona działaniom na potęgach i pierwiastkach oraz zajęcia z biologii utrwalające wiadomości z zakresu budowy układu krwionośnego. Zachęcamy także do obejrzenia lekcji chemii, podczas której poznamy odmiany alotropowe węgla.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (4 grudnia) proponujemy lekcję fizyki o drganiach i falach, a także zajęcia z gramatyki języka angielskiego. W planie także lekcja języka niemieckiego, dzięki której uczniowie poznają słownictwo związane tematycznie z ochroną środowiska.

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zachęcamy do zapoznania się z bogatymi zasobami naszej biblioteczki.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło:www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164911

Skip to content