Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!

Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza do świętowania Mikołajek w sieci. W programie, 6 grudnia, znajdą się wystawy, filmy oraz rodzinne spotkanie z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską, która w trakcie warsztatów online, podzieli się tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek.

W związku z czasowym zamknięciem muzeów Muzeum Okręgowe kontynuuje aktywizujący projekt kulturalny, umożliwiający kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. 

#zMOBwDOMu, w okresie lockdownu spełnia zadania związane z budowaniem komunikacji pomiędzy muzeum a jego odbiorcami. Z myślą o tych, którzy nie mogą na co dzień dotrzeć do nas, a którzy są zainteresowani zbiorami i działalnością MOB, kontynuujemy projekt, zapoczątkowany podczas pierwszego lockdownu, poszerzając go o kolejne propozycje. 

#DIYmuzem, to plastyczne rodzinne tutoriale przedstawione krok po kroku. 6 grudnia zapraszamy na tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji i opakowań z cyklu „zrób to sam”. 

#MOBon, to spotkania z pracownikami muzeum, którzy opowiadają o wystawach stałych i czasowych, a także przedstawią historie poszczególnych dzieł, zarówno prezentowanych na wystawach jak i przechowywanych w muzealnych magazynach. Z okazji Mikołajek zaprezentujemy opowieść filmową o świętym Mikołaju – jednym z patronów Bydgoszczy. 

Szczególnym wydarzeniem, na które zapraszamy jest świąteczne lukrowanie pierników z Jowitą Woszczyńską, bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie, która w trakcie warsztatów online, podzieli się z nami tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek. Dostępne będą trzy terminy: 11.00, 12.30, 14.00. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Spotkania są płatne, materiały częściowo dostarcza muzeum, koszt pakietu dla uczestnika to 1zł. Płatność i odbiór pakietów w kasie Centrum Edukacji Muzealnej. Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową promocja@muzeum.bydgoszcz.pl, płatności i odbiór pakietów można odbierać od 1 do 3 grudnia w godz. od 8.00 do 15.45, oraz 4 grudnia od 8.00 do 18.00. 

Za nami także II edycja konkursu dla uczniów klas I-VI z województwa kujawsko pomorskiego pt. „Wymarzone Muzeum. Wszystko gra!”. Tym razem do konkursu przystąpiło ponad stu uczniów. Właśnie 6 grudnia 2020 r., godz. 12.00 na stronie  www.muzeum.bydgoszcz.pl odbędzie się wirtualne otwarcie wystawy. Zapraszamy do obejrzenia kreatywnych działań dzieci.

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych! To tam pojawi się jeszcze kilka muzealnych mikołajkowych niespodzianek.  

Szukajcie nas w sieci  #zMOBwDOMu 

Program realizowany w ramach projektu „Co można robić w Muzeum? Edukacja na rzecz partycypacyjnego modelu udziału w kulturze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Ezo Oneir, Pierniki autorstwa Jowity Woszczyńskiej, bydgoskiej mistrzyni świata w cukiernictwie

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164934

Skip to content