“Co kochanie może” i “Zimowe zwyczaje ludowe” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

“Co kochanie może” i “Zimowe zwyczaje ludowe” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

 

CO KOCHANIE MOŻE

W środę 13 lutego o godz. 18.00 Muzeum Etnograficzne zaprasza na spotkanie „Co kochanie może”. To 40. odsłona cyklu „Żywot pieśni, pieśni żywota” polegającego na wspólnym śpiewaniu pieśni ludowych.

Przez wieki w społecznościach tradycyjnych śpiewanie było stałą praktyką rodzinną i społeczną. W lutym „ożenimy” stare i nowe tradycje. W przededniu wspomnienia św. Walentego zaśpiewamy ludowe przyśpiewki zalotne i pieśni o miłości. Do udziału zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Nie tworzymy stałej grupy, nie są wymagane wcześniejsze doświadczenia ani umiejętności wokalne. Można przyjść tylko posłuchać. Teksty zapewnia organizator. Prowadzenie: Marta Domachowska. Bilet: 1 zł/os.

ZIMOWE ZWYCZAJE LUDOWE

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ponownie zaprosi uczniów toruńskich szkół specjalnych na doroczne spotkanie. Impreza polegająca na poznawaniu zimowych zwyczajów ludowych odbędzie się w środę 13 lutego, o godz. 10.00. Jest to spotkanie w ramach cyklu „Uczymy się i bawimy w Muzeum”, realizowanego w muzeum od wielu lat dla środowiska osób niepełnosprawnych.

Podczas spotkania wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy zaprezentują widowisko jasełkowe, z animacją muzyczną wystąpią także wychowankowie internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a korowód kolędniczy przedstawią wychowankowie Szkoły Przysposabiającej do pracy przy ZS nr 26. W programie przewidziano także wspólne śpiewanie kolęd i animacje muzyczne. Słodki poczęstunek dla uczestników – jak co roku – podarowała Fabryka Cukiernicza KOPERNIK.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134481