Ciemno wszędzie, czyli od Czerni do Czerni – nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej

Ciemno wszędzie, czyli od Czerni do Czerni – nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej

logo Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza na szczególną wystawę w odcieniach czerni. W jaki sposób można przestawić ten kolor, jakie emocje kryją się w czerni?

Początek lat 20. XXI wieku pozostanie w zbiorowej pamięci jako okres, o którym najlepiej nie pamiętać. Znany nam świat pogrążył się nagle w ciemności, jakby nastało zaćmienie Słońca, którego nikt nie przepowiadał. Ludzkość została postawiona przed faktem nagłej konieczności odnalezienia się w nowej rzeczywistości, do której nikt nas nie przygotował. Każdy z nas, sam, w sobie tylko znany sposób musiał zmierzyć się i nadal mierzy się z ciemnością.

Grupa 78 artystów podjęła się trudnej próby przelania na płótno własnych emocji, związanych z tym mrocznym czasem. Każdy z nich przedstawił na płótnie 20 x 20 cm coś z siebie. Gdyby obrazy te użyć jako slajdy w projektorze, migające kolejno klatki ukazałyby widzowi wizję zamierającego życia i wchłaniającej wszystko ciemności. Czasem tylko przedrze się przez tę nicość kolor dający nadzieję na lepsze jutro.

Więcej o wystawie na stronie GSW

 

Źródło: galeriasztuki.wloclawek.pl

5 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185063

Skip to content