Chłopcy z Placu Broni – premiera musicalu

Plakat spektaklu "Chłopcy z Placu Broni".

Chłopcy z Placu Broni – premiera musicalu

Logotyp Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Najnowsza propozycja Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, musical “Chłopcy z Placu Broni”, miała swoją premierę w sobotę, 23 marca. Adaptacja znanej powieści Ferenca Molnara z początku XX wieku zagości na dłużej na deskach tego teatru.

Adaptacją węgierskiej powieści oraz reżyserią spektaklu zajął się prawdopodobnie najważniejszy musicalowy twórca w kraju: Wojciech Kościelniak. Do jego najsłynniejszych realizacji należą m.in. HairLalkaWiedźmin i Chłopi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Kombinat w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także najnowsza produkcja Teatru Capitol we Wrocławiu, czyli A statek płynie.

Reżyser starał się być wierny fantastycznej książce. Musical przenosi na scenę całą historię, ze wszystkimi dialogami i – jak twierdzi Wojciech Kościelniak – jest o tym, jak w dziecięcych zabawach odbija się obraz całego społeczeństwa i państwa.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 10. roku życia, ale zapewne niejeden rodzic z chęcią przypomni sobie emocje, jakie towarzyszyły mu kiedyś podczas lektury książki.

Jak będzie wyglądać historia Nemeczka, Boki i Czerwonych Koszul w ujęciu Wojciecha Kościelniaka i aktorów Teatru Kameralnego w Bydgoszczy? Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.

Najbliższe terminy:
27 marca 2024 r. (środa), godz. 17:00
06 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 16:00
07 kwietnia 2024 r. (niedziela), godz. 16:00
13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 16:00
14 kwietnia 2024 r. (niedziela), godz. 16:00

Miejsce: Teatr Kameralny w Bydgoszczy, ul. Grodzka 14-16

Autor plakatu: Mariusz Napierała

Źródło: Teatr Kameralny

_

25 marca 2024 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181716

Skip to content