Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy” – 5 lat!

Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy” – 5 lat!

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy kończy 5 lat!

10 i 11 listopada Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie obchodziło 5-lecie działalności w dawnych Młynach Toruńskich. Od momentu otwarcia w listopadzie 2013 roku z oferty instytucji skorzystało ponad 800 tysięcy odbiorców. W trakcie jubileuszu centrum nauki przeprowadzi aktywności w ramach ogólnopolskiej akcji Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka” – SPiN Day 2018.

Cieszymy się, że Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy stało się jednym z ważniejszych punktów wycieczek do Torunia i jest tak chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszego miasta, regionu i całego kraju, a także gości zagranicznych. Przez te pięć lat stworzyliśmy silną i rozpoznawalną, w całej Polsce, markę nowoczesnej instytucji popularyzującej naukę – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor centrum nauki.

W ramach dwudniowego wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów i prezentacji we wszystkich przestrzeniach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Do dyspozycji uczestników jubileuszu będzie 10 interaktywnych wystaw oraz ekspozycja poświęcona pracom polskich uczonych, przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przed budynkiem centrum odbędą się pokazy chemiczne i fizyczne, dotyczące reakcji spalania i z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu. – Ale to nie wszystkie atrakcje, które przygotowaliśmy. Zaprezentujemy również stanowiska przygotowane przez partnerów Centrum, którzy współpracują z nami. Zapraszam, aby być z nami w sobotę. O godz. 11:00 podziękujemy naszym współpracownikom, zarówno instytucjom i osobom indywidualnym. Po raz pierwszy pojawi się tort. I będzie on tak samo niezwykły, jak niezwykłe jest nasze toruńskie centrum nauki – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Zależy nam, aby pokazać nasze działania jak najszerszemu gronu odbiorców. Dlatego będzie można skorzystać z szeregu aktywności. Podkreślam, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja programu. Cały czas pracujemy nad tym, aby dla uczestników naszego jubileuszu było dostępnych jak najwięcej atrakcji – dodaje Marcin Centkowski.

Bilet na 5-lecie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy kosztuje 5 złotych i można go nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży online. To ostatnia w tym roku okazja, aby zwiedzić CNMW w niższej cenie biletu.

SPiNDay 2018 – w całej Polsce o nauce bez granic

10 listopada Porozumienie „Społeczeństwo i Nauka” organizuje kolejną ogólnopolską akcję „SPiN Day”. Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki.

Różnorodne wydarzenia popularnonaukowe odbędą się w blisko 20 instytucjach w Polsce, które na co dzień zajmują się upowszechnianiem dorobku nauki i techniki. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w instytucjach odbędą się wydarzenia, które zaprezentują dorobek polskiej nauki i uczonych. Jak dobrze wiemy współczesna nauka nie zna granic, dlatego ważnym elementem wydarzenia jest pokazanie jak polscy badacze funkcjonują w światowej nauce, współtworząc oraz prowadząc  z sukcesami projekty badawcze o zasięgu międzynarodowym.
W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w godz. 10:00-18:00 będą dostępne 3 stanowiska doświadczalne z zakresu medycyny, matematyki i biologii. Będzie można znaleźć jest w przestrzeni interaktywnych wystaw. Więcej o przygotowanych aktywnościach można przeczytać na stronie internetowej CNMW.
Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016782