Cele Zrównoważonego Rozwoju w nowoczesnej odsłonie (warsztaty z KPCEN Toruń)

Cele Zrównoważonego Rozwoju w nowoczesnej odsłonie (warsztaty z KPCEN Toruń)

Cele Zrównoważonego Rozwoju w nowoczesnej odsłonie

Szesnastu szkolnych liderów edukacji globalnej poznawało nowoczesne metody pracy w realizacji ogólnopolskiego programu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju. Moduł II”.

23 i 24 listopada 2018 r. w Toruniu realizatorzy projektu w szkołach spotkali się na drugiej części szkolenia „Nowoczesne metody pracy w realizacji zadań z obszaru edukacji globalnej w szkole”, które przygotowały i prowadziły Regina Strzemeska i Danuta Potręć, regionalne koordynatorki wspomnianego projektu i konsultantki Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Nauczyciele podzielili się doświadczeniami w przygotowaniu Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) w swoich szkołach, który w tym roku (19–25.11.) obchodzono pod hasłem „Odpowiadamy na wyzwania zmieniającego się świata”. Narzędzia TIK, zabawy i gry pomocne w nauczaniu o Celach Zrównoważonego Rozwoju zaciekawiły nauczycieli i zainspirowały do wykorzystania w organizowaniu przedsięwzięć dotyczących edukacji globalnej. Kahoot, Quizlett, Wheel decise i inne pozwoliły nie tylko zdobywać wiedzę, ale również uatrakcyjnić pracę z uczniami. Bogactwo materiałów do nauczania edukacji globalnej wzbudziło zainteresowanie i przyczyniło się do dokonania wyboru najciekawszych lub tych dostosowanych do wieku uczniów.

Szkolni liderzy mieli również możliwość konsultowania się z koordynatorkami projektu w specjalnie przeznaczonym do tego czasie.

Warto wspomnieć, że szkolenie dopełnił koncert Freygish Orkiestra, na który uczestnicy warsztatów udali się do Domu Muz. Muzyka, m.in. żydowska i bałkańska dopełniły atmosferę międzykulturowości.

Danuta Potręć i Regina Strzemeska, koordynatorki projektu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869181