„Cash Lajf Balans” – kampania edukacyjna o przedsiębiorczości dla młodzieży nadal trwa

„Cash Lajf Balans” – kampania edukacyjna o przedsiębiorczości dla młodzieży nadal trwa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej kontynuuje realizację kampanii edukacyjnej „Cash Lajf Balance”. Kampania (główne działania) potrwa do 6 grudnia br.

Dla nauczycieli zostały przygotowane gotowe scenariusze lekcji, które można wykorzystać także do zajęć prowadzonych on-line. Scenariusze dotyczą różnych zagadnień biznesowych, ale osadzają je w kontekście lekcji języka polskiego i angielskiego, informatyki oraz standardowo – przedsiębiorczości. Scenariusze mogą służyć uczniom do pracy samodzielnej.

Ponadto główne działania kampanii są kontynuowane w internecie. Na kanale YouTube kampanii umieszczony został cykl ośmiu filmów edukacyjnych, w których młodzi przedsiębiorcy z Polski Wschodniej dzielą się historią swoich firm. Podpowiadają, co robić na starcie, dokąd iść po cash (pieniądze), jak się zarejestrować, by legalnie prowadzić firmę, oraz radzą nad czym się zastanowić przed wejściem na rynek.

Zweryfikować wiedzę można w grze edukacyjnej – aplikacji mobilnej Cash Lajf Balans dostępnej do bezpłatnego pobrania w sklepach Google Play i App Store. Gra w swej mechanice stanowi symulację rozwoju biznesu, zawiera również dużą bazę quizów nt. przedsiębiorczości. Zadaniem gry jest zachęcić młodzież do zgłębiania biznesowej wiedzy oraz do ćwiczenia podejmowania decyzji.

Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich – Programu Polska Wschodnia.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: http://www.cashlajfbalans.pl.

 

Źródło: kuratorium.kielce.pl

Graf. gł. cashlajfbalans.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161575

Skip to content