Canva dla uczniów i nauczycieli – bezpłatny dostęp

Canva dla uczniów i nauczycieli – bezpłatny dostęp

Ministerstwo Edukacji Narodowej - logo z godłem

Ministerstwo Edukacji Narodowej nawiązało partnerstwo z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej. W ramach programu Canva for Education wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy. Dzięki współpracy, MEN nie poniesie żadnych kosztów, a darmowy dostęp do aplikacji otrzymają uczniowie i nauczyciele.

Celem współpracy jest zachęcanie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wykorzystywania kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej i dostarczenie im praktycznego narzędzia.

Uczniowie i nauczyciele będą mogli uzyskać bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl. Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Szczegółowe informacje na temat logowania i korzystania z aplikacji Canva są dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Canva for Education została w całości przetłumaczona na język polski. Po zalogowaniu się do aplikacji należy zmienić w ustawieniach język angielski na język polski. Od czerwca br., przy logowaniu do aplikacji za pośrednictwem ZPE, język będzie automatycznie ustawiany na polski.

Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniamy szkołom dostęp do nowoczesnego, prostego w obsłudze oprogramowania, które będzie mogło być wykorzystywane w edukacji. Wierzymy, że dzięki temu zwiększy się skuteczność uczenia się i nauczania. Będzie to także impuls do działań kreatywnych i rozwijania pasji artystycznych dzieci i młodzieży – informuje wiceminister Katarzyna Lubnauer.

Z platformy Canva for Education korzysta ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. Oferuje ona szeroką gamę funkcji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji do tworzenia profesjonalnych i atrakcyjnych materiałów wizualnych. Jest to cenne narzędzie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, wspierające rozwój cyfrowej kreatywności. Młodzi ludzie nabędą umiejętności przyszłości, dzięki czemu staną się lepiej przygotowani do coraz bardziej zmieniającego się cyfrowego świata.

Canva dla Edukacji ma na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do innowacyjnych narzędzi komunikacji wizualnej, które przyczyniają się do rozwoju ich umiejętności i wspierają kreatywność w klasie. Partnerstwo z polskim Ministerstwem Edukacji Narodowej odzwierciedla znaczący udział Canvy w społeczności edukacyjnej w Polsce, ponieważ szkoły i uniwersytety stają się coraz bardziej świadome potrzeby przyjaznych dla użytkownika platform projektowych, zarówno do nauczania, jak i uczenia się – powiedziała Petia Maximova, Head of Canva for Education, EMEA.

Uruchomiona w 2013 roku Canva to internetowa platforma do komunikacji wizualnej. Aplikacja charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz bogatą biblioteką szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio.

Źródło: MEN

_

9 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content