Cała jaskrawość – festiwal pamięci Edwarda Stachury

Cała jaskrawość – festiwal pamięci Edwarda Stachury

27 listopada w auli głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się koncert galowy VII edycji Festiwalu Stachura „Cała jaskrawość”. Wystąpili uczestnicy warsztatów muzyczno-poetyckich, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w województwie podkarpackim oraz Katarzyna Groniec.

– Kolejny już raz przypominamy postać Edwarda Stachury, którego legenda wciąż żyje, a twórczość łączy pokolenia i inspiruje następne roczniki sympatyków poezji. Warto podkreślić, że Edward Stachura znaczną część swojego życia spędził w naszym regionie, dlatego naturalnym jest kultywowanie jego pamięci na Kujawach i Pomorzu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Festiwal Stachura to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych piosenkarzy, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków uczą się interpretacji i muzycznej wrażliwości. Festiwal rozpoczynają „Warsztaty poezji czynnej im. Edwarda Stachury”, które w tym roku odbyły się pomiędzy 21-24 listopada w Smolniku nad Sanem. Tam powstają ostateczne aranżacje i interpretacje piosenek, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany podczas kilku koncertów: 24 listopada w Smolniku, 25 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz na zakończenie w Toruniu. Kompozytorem piosenek jest Roman Kołakowski, szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt odpowiada Adam Skrzypek, kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu. Wykonawcom podczas występów towarzyszył zespół w składzie: Maciej Mazurek – gitary, Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe, Adam Skrzypek – gitara basowa, kontrabas, Sebastian Skrzypek – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Więcej informacji na stronie: www.stachura.sosmusic.pl.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl, Koncert galowy Festiwalu Stachura

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016811