Było klimatycznie – Noc Bibliotek 2020 we włocławskim KPCEN-ie

Było klimatycznie – Noc Bibliotek 2020 we włocławskim KPCEN-ie

10 października w naszym Centrum odbyła się kolejna, szósta już edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło akcji Klimat na czytanie stało się inspiracją do odbycia podróży po Klimatycznym Ogrodzie. Przygotowano prezentację zbiorów bibliotecznych, a także gry i zabawy związane z ekologią oraz znajomością literatury.

Zaprezentowano również nowoczesne narzędzia wykorzystywane w bibliotece, m.in. magiczny dywan, który wprowadził gości w cudowny świat przyrody. Wiele emocji wzbudziła gra edukacyjna – Biblioteczne podchody, która połączyła w sobie elementy edukacji i zabawy. Uczestnicy doskonale radzili sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z czytaniem i  ochroną środowiska. W ramach Nocy Bibliotek wprowadziliśmy abolicję dla naszych czytelników. Wszyscy, którzy przyszli do biblioteki i mieli naliczone opłaty za zwłokę, mogli je oddać z całkowitym anulowaniem długu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy za rok!

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887716