Bydgoszczanie artystom

Bydgoszczanie artystom

W miniony weekend ruszył cykl letnich koncertów pn. „Mieszkańcy Bydgoszczy Artystom”. Co tydzień na scenie wakeparku w Myślęcinku wystąpią artyści związani z Bydgoszczą, których organizatorzy zapraszają do współpracy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość artystów przez długi czas nie miała możliwości wykonywania pracy – odwołane były trasy, koncerty i festiwale. Co za tym idzie – byli pozbawieni środków do życia. Trudna sytuacja dotyczy nie tylko artystów, którzy są widoczni na pierwszej linii, ale również całego sztabu ludzi, którzy razem z nimi tworzą wydarzenia artystyczne i bez których artysta nie mógłby funkcjonować.

Stęskniliśmy się za koncertami, a muzycy – za publicznością. Pandemia pokazała też, że umiemy pomagać. Dlatego Wakepark Bydgoszcz, kierując się zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”, organizuje cykl letnich koncertów pn. „Mieszkańcy Bydgoszczy Artystom”.

Idea jest prosta – przychodząc na koncert, można wesprzeć artystów dowolną kwotą, kupując bilet wstępu, choć koncerty są darmowe. Bilety można kupić w trzech formach: w aplikacji Going, poprzez terminal lub dorzucając się do puszki. Dochód ze sprzedaży „biletów wsparcia” w całości zostanie przekazany artystom związanym z Bydgoszczą.

Pierwszy koncert zagrało studenckie trio Project Various. 23 sierpnia wystąpią Pinky Loops, czyli dwie niesamowicie zdolne artystki: Marta Lutrzykowska (elektryczne skrzypce) i Asia Czerwińska (elektryczna wiolonczela). Cały letni rozkład pojawi się niebawem. Śledźcie Wakepark Bydgoszcz na facebooku.

Organizatorzy zapraszają do kontaktu artystów zainteresowanych występem i osoby, firmy lub instytucje chcące wesprzeć projekt.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162052

Skip to content