Bydgoszcz na Dzień Ziemi. Zapraszamy na piknik!

Widok na budynki i instalację z dużych liter "Politechnika Bydgoska".

Bydgoszcz na Dzień Ziemi. Zapraszamy na piknik!

Czysta Bydgoszcz - logo

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Miasto Bydgoszcz oraz Politechnika Bydgoska Młodego Odkrywcy zapraszają do wspólnych obchodów święta podczas pikniku ekologicznego „Bydgoszcz na Dzień Ziemi”, który odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia na kampusie uczelni.

Piknik rozpocznie się o godz. 10 przy ul. Kaliskiego w Fordonie. W programie ekologiczne gry i zabawy, podczas których w przyjemnej i łatwo przyswajalnej formie przekażemy najważniejsze informacje o segregowaniu odpadów i ich przetwarzaniu, recyklingu oraz idei zero waste. Zdobytą wiedzę najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli sprawdzić podczas zaplanowanych quizów, w których do zdobycia będą ekoupominki.

Do udziału w wyjątkowych warsztatach muzycznych zaprosi Dziecięca Orkiestra Recyklingowa, których wielkim finałem będzie występ na piknikowej scenie. Wcześniej jednak uczestnicy zajęć będą musieli wykonać instrumenty recyklingowe oraz wziąć udział w próbie generalnej przed koncertem. Na scenie zobaczymy także Bydgusię w nowej roli prowadzącej rytmiczną zumbę.

Podczas pikniku zaprezentują się także studenci Politechniki Bydgoskiej z Wydziału Inżynierii Mechanicznej, którzy przeprowadzą wyjątkowe warsztaty z recyklingu.

Na wydarzeniu będzie można także oddać do utylizacji elektrośmieci oraz makulaturę.

Program pikniku

Więcej na czystabydgoszcz.pl

Źródło: bydgoszcz.pl

_

15 kwietnia 2024 r.

 

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165237

Skip to content