Bydgoszcz i Włocławek pod znakiem tańca i muzyki

Bydgoszcz i Włocławek pod znakiem tańca i muzyki

erb Województwa Kujawsko-PomorskiegoJuż jutro (4 czerwca) rozpoczynamy obchody Święta Województwa. Startujemy we Włocławku i Bydgoszczy, a w niedzielę (5 czerwca) przenosimy się do Inowrocławia i Grudziądza. Na kujawsko-pomorskich scenach wystąpią między innymi Wiki Gabor, Michał Szpak, Fisz Emade i Kasia Kowalska. Na mieszkańców czekają także pokazy taneczne, warsztaty deskorolkowe i animacje dla dzieci. Specjalne atrakcje przygotowały także marszałkowskie instytucji kultury. Imprezy organizowane są we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną.

– Cieszę się, że po dwóch latach przerwy będziemy mieli okazję ponownie się spotkać i wspólnie celebrować Święto Województwa. Impreza zawita do wszystkich miast prezydenckich w naszym regionie. W programie, poza oczekiwanymi przez wszystkich koncertami, przygotowaliśmy także pokazy taneczne, zajęcia fitness, a dla najmłodszych strefę zabaw i animacji. Zapraszam do radosnego świętowania! – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Jutro (4 czerwca) zapraszamy do:

Włocławka

Już od godziny 15 na włocławskich Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego odbędzie się tradycyjna Potańcówka Międzypokoleniowa oraz pokaz mistrzów tańca Jana i Lenki Klimentów. Na najmłodszych czekać będą animacje i zabawy, wspólne pieczenie i dekorowanie pierników, a także warsztaty deskorolkowe. Kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z symulowanymi ekstremalnymi sytuacjami drogowymi w Miasteczku Bezpieczeństwa. O 19 na scenie wystąpi Sara Pach, a o 20 Kasia Kowalska wykona swoje największe przeboje. Do Włocławka w sobotę zawita także mobilna wystawa Galerii RUSZ, która skłoni nas do refleksji nad tym „Czego najbardziej nam potrzeba w obecnych, trudnych czasach?”. (plakat-PDF)

Bydgoszczy

Również na sobotę przygotowaliśmy atrakcje dla Bydgoszczan. O 20.30 na Wyspie Młyńskiej koncert „Wyspa Kina”. Repertuar będzie związany z kinematografią regionu, na scenie wystąpią Sarsa, Wiki Gabor, Margaret, Michał Szpak, Mesajah, Igo Walaszek i Grzegorz Hyży. Aranżację utworów do tego koncertu przygotował multiinstrumentalista Bartosz Staszkiewicz. (plakat-PDF)

Jabłonowa Pomorskiego

Wydarzenia towarzyszące są także planowane w innych miejscowościach regionu. O godzinie 14.30 na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Pomorskim z udziałem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej zabrzmią „Duety barokowe”.

Niedzielne (5 czerwca) obchody odbędą się w:

Inowrocławiu

Niedzielne świętowanie otworzy kolejna Potańcówka Międzypokoleniowa – już o godzinie 14 w muszli koncertowej w inowrocławskim Parku Solankowym. Zabawę poprowadzą czescy mistrzowie tańca Mark Kypús i Jaroslava Tietzova-Sklenářova. Godzinę później przez miasto przejdzie defilada Sił Dętych Województwa pod batutą L.U.C.-a. O 16 na scenie w Parku Solankowym wystąpią trzej tenorzy: Sławomir Naborczyk, Aleksander Kruczek i Nazar Tatsyshyn w towarzystwie Kijowskiej Operetki Narodowej. Na zakończenie posłuchamy koncertu Polskiej Muzyki Filmowej w wykonaniu Rebel Babel Ensemble i wokalistek Marii Dębskiej oraz Doroty Miśkiewicz. Przez cały dzień będzie można oglądać mobilną wystawę Galerii Rusz. (plakat-PDF)

Grudziądzu

W Grudziądzu na nadwiślańskiej Marinie wystąpi zespół Żuki, następnie Fisz Emade i grupa Ira. Początek o godzinie 16. (plakat-PDF)

Święto Województwa potrwa do 12 czerwca, zakończy się w Toruniu. Mobilne billboardy Galerii RUSZ pojawią się na ulicach Włocławka, Inowrocławia, Świecia, Grudziądza, Bydgoszczy i Torunia. Zapowiedzi i relacje z wydarzeń można śledzić na facebookowym profilu Kujaw i Pomorza.

 

Czytaj: Zapraszamy na Święto Województwa!

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP, Święto województwa w Bydgoszczy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

3 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023342