Bydgoszcz gra z WOŚP

Bydgoszcz gra z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32 – w niedzielę 28 stycznia br. bydgoszczanki i bydgoszczanie zagrają z WOŚP-em. Ruszyły także internetowe licytacje. Wśród nich aukcja Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” – pod takim hasłem w niedzielę, 28 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 32. Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Tradycyjna zbiórka na ulicach polskich miast odbędzie się 28 stycznia br. Sercem orkiestrowego grania w Bydgoszczy, będzie oczywiście Stary Rynek. Od godz. 12:00 na scenie odbywać się będą koncerty. O godz. 20:00 planowane jest “Światełko do Nieba”. – Na pewno fajerwerków nie będzie. Już dziś zachęcamy mieszkańców, którzy przybędą na Stary Rynek, by zabrali ze sobą latarki i telefony – informują organizatorzy z bydgoskiego sztabu WOŚP.

Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Wśród licznych bydgoskich aukcji internetowych, znalazł się Szkuner „Independence” 1775 – model wykonany przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Statek znajduje się w gablocie, która również została osobiście wykonana przez Prezydenta i wchodzi w skład aukcji. Link do aukcji allegro.pl. Na aukcjach pod kuratelą bydgoskiego sztabu WOŚP można licytować m.in. kask Tomasza Golloba  zdobiony 24-karatowym złotem z sezonu 2016, obraz malowany akrylami na płótnie autorstwa Anety Orszagh, plakat festiwalu Przeźrocza z podpisami gości, gadżety kina Orzeł, karnet na 62. Bydgoski Festiwal Muzyczny w Filharmonii Pomorskiej, miesiąc wyświetlania spotu reklamowego w kinie „Orzeł”. Aukcje internetowe będą trwały dłużej i zakończą się po finale, 9 lutego br.

Do grona pomagających, przyłącza się wiele instytucji. Teatr Kameralny oferuje to, z czego słynie, czyli niezapomniane sceniczne przeżycie. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość udziału w zajęciach tanecznych z Panią Kornik i Rudolfo –  bohaterami musicalu “Matylda”, który został uznany za najlepszy spektakl dla młodego widza.

Kino Orzeł zaprasza w niedzielę (28.01) zarówno tych najmłodszych jak i starszych bydgoszczan na film „Fenomen” lub „Dzieci z Bullerbyn”. Wstęp za wrzutkę do puszki WOŚP, szczegóły www.kino-orzel.pl.

Młyny Rothera na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, dołączyły do licytacji “Podróż po Polsce szlakiem Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej. Organizatorzy oferują pobyt w Młynach Rothera dla 2 osób, nocleg ze śniadaniem w Hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia,  zwiedzanie wystaw „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz „Młyn-Maszyna”, 2 zestawy: napój i słodkość w kawiarni Nowe Miejsce, pamiątkowe zdjęcie na punkcie widokowym i pakiet młyńskich gadżetów.

W dniu 32. Finału WOŚP, Myślęcinek zaprasza wszystkich którzy chcą wesprzeć zbiórkę, poprzez udział we wspólnym bieganiu. – Już po raz czwarty serdecznie zapraszamy Was na trening biegowy z RUN BYDGOSZCZ dla WOŚP. Jak zawsze: bez wyników, na wesoło. Przyjdź, pobiegnij, wesprzyj swoim datkiem razem z grupą biegową RUN BYDGOSZCZ akcję WOŚP. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, czy jesteś już długoletnim biegaczem, nie ma również znaczenia do jakiej grupy biegowej należysz – ważny jest cel “BIEGAMY – POMAGAMY” – zachęcają organizatorzy, szczegóły visitbydgoszcz.pl. Początek wydarzenia o godz. 9:30, na skrzyżowaniu ul. Hippicznej i Rekreacyjnej (początek promenady w Myślęcinku).

Więcej informacji o tym, jak Bydgoszcz gra z Orkiestrą i aktualną listę aukcji można znaleźć na stronie Sztabu WOŚP w Bydgoszczy wosp.bydgoszcz.com

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. Statek Prezydenta Bydgoszczy – WOŚP; www.bydgoszcz.pl

19 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7120764