Bydgoskie Przedmieście: pocztówki i nie tylko – prezentacja Katarzyny Kluczwajd

Grafika wydarzenia opisywanego w tekście, stary samolot dwupłatowy leci nad dachem starej kamienicy

Bydgoskie Przedmieście: pocztówki i nie tylko – prezentacja Katarzyny Kluczwajd

W czwartek, 13 kwietnia b.r. Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza na spotkanie promujące książkę Katarzyny Kluczwajd “Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów”. Prezentacja rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Katarzyna Kluczwajd: Książka ukazała się wiosną 2020 roku – wówczas nie mogliśmy zaprosić Państwa do Książnicy z powodu pandemii. Duże zainteresowanie publikacją i szybkie wykupienie nakładu, potem liczne pytania czytelników spowodowały, iż Wydawnictwo Region w Gdyni podjęło decyzję o wznowieniu książki.

Głównym bohaterem spotkania będzie ów pocztówkowy tom, ale też Bydgoskie Przedmieście w widokach innych i nowych, bowiem kontynuowane przez autorkę badania ujawniają kolejne fakty, budują nowe historie – historie miejsc i ludzi.

Warto dodać, że pod koniec 2022 r. Wydawnictwo Region wydało drugi tom – również przygotowany przez Katarzynę Kluczwajd – zawierający pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów – “Toruńskie śródmieście: Stare Miasto – Nowe Miasto – Wilhelmstadt”.

 

4 kwietnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159207

Skip to content