Bydgoskie Kulturalne Marki Oświatowe przyznane

Trzy szeregi statuetek przy herbach Bydgoszczy.

Bydgoskie Kulturalne Marki Oświatowe przyznane

Bydgoszcz logo

To wyróżnienie trafia do zespołów i grup artystycznych działających w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Tytuł przyznawany jest na 3 lata. Dyplomy i wyróżnienia wręczyły zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.

Przyznanie BKMO jest szczególną formą wyróżnienia, wsparcia i promocji dla najlepszych projektów, przedsięwzięć i inicjatyw aktywizujących dzieci i młodzież do uczestnictwa w kulturze, które gwarantują określony poziom, jakość realizacji oraz dla zespołów i grup artystycznych promujących swym dorobkiem artystycznym Miasto i środowisko oświatowe.

Tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej dla projektu, przedsięwzięcia i inicjatywy kulturalnej o zasięgu ponadregionalnym realizowanej przez placówkę oświatową prowadzoną przez Miasto Bydgoszcz zdobyły:

  1. Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS” – VI Liceum Ogólnokształcące (Agnieszka Markowska, Oliwia Winiecka, Wiktor Jabłoński);
  2. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży – Pałac Młodzieży (Dorota Tomaszewska);
  3. AFF-Era Filmowa – Pałac Młodzieży (Dominik Wierski);
  4. Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 (Hanna Grześkowiak, Agnieszka Sikorska, Magdalena Mrozińska, Michał Maćkiewicz, Piotr Kieruj).

 

Tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej dla zespołów i grup artystycznych realizujących amatorską działalność kształtującą i rozwijającą zdolności i umiejętności artystyczne dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz zdobyły:

  1. Chór „PRIMO” – I liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi (prof. Monika Wilkiewicz);
  2. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych (Krzysztof Beszczyński, Piotr Stachura);
  3. Jazz Big Band ’75 – Pałac Młodzieży (Piotr Dąbrowski);
  4. Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” – Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 (Izabela Grochowska);
  5. Formacja Tańca Nowoczesnego T.1 Dance – Company – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 (Renata Prugar).

 

Źródło: bydgoszcz.pl

26 września 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023493