Bydgoska uczelnia zaprasza na XIII Noc Biologów

Bydgoska uczelnia zaprasza na XIII Noc Biologów

Jak wykonać słodki model DNA? Dokąd tupta i frunie nocą miejski zwierz? Jak smakuje genetyka? To tylko część atrakcji, które czekają na bydgoszczan podczas Nocy Biologów (12.01). Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

W pierwszej połowie stycznia (12.01) odbędzie się  XIII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. W naszym mieście w jej organizację zaangażował się Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  Już po raz kolejny pracownicy i studenci  UKW pragną podzielić się z mieszkańcami Bydgoszczy i regionu swoimi pasjami, wiedzą i tajnikami pracy laboratoryjnej. Podczas licznych warsztatów i wykładów będzie można odkryć wiele pasjonujących rzeczy, poczuć się przez moment naukowcem, zwiedzić laboratoria i zadawać mnóstwo dociekliwych pytań.

Tytuł przewodni tegorocznego wydarzenia – „Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Kocia genetyka, pszczoła czy nie pszczoła? (nie każdy wie, że trzmiel to też pszczoła a szerszeń to osa), mikrobiologiczne tajemnice otaczającego nas środowiska, wystawa edukacyjna o pszczołach – to tylko kilka z propozycji tegorocznego wydarzenia. Noc Biologów będzie okazją do pracy z wieloma urządzeniami laboratoryjnymi.

Dokładny opis wszystkich wydarzeń na stronie www.nocbiologow.pl. Tam też można zapisać się na poszczególne warsztaty.
Udział w nich jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

29 grudnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159165

Skip to content