„Być sobą – co to znaczy?” – wykład Antoniego Libery

„Być sobą – co to znaczy?” – wykład Antoniego Libery

                                                                                            

Surowa prostota, siła i piękno obrazów, miłość do słów – twórczość Samuela Becketta fascynuje czytelników, twórców i widzów. Beckett porusza najważniejsze tematy dotyczące człowieka, w tym także ten fundamentalny dla naszego istnienia – kim jest „ja” i co to znaczy „być sobą”?

Serdecznie zapraszamy na wykład „Być sobą – co to znaczy? Studium „Ostatniej taśmy” Samuela Becketta”, które poprowadzi wybitny pisarz, tłumacz i znawca twórczości Becketta – Antoni Libera. Podczas spotkania weźmiemy udział w czytaniu i analizie sztuki. Obejrzymy także wideo fragmenty spektaklu, którego tytuł na razie pozostaje tajemnicą… Co to będzie i jakie wątki odkryjemy w „Ostatniej taśmie” Becketta? Przekonamy się już 8 maja.

Współorganizatorem wykładu Antoniego Libery jest Wydział Humanistyczny UMK.

8 maja (wtorek) 2018 r.
godz. 18.00

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Foyer I piętra

Wstęp wolny

Czas trwania prelekcji wraz z dyskusją: ok. 1 godzina 30 minut

ANTONI LIBERA
Pisarz, reżyser, tłumacz, znawca twórczości Samuela Becketta oraz tłumacz jego wszystkich dzieł dramatycznych, a także części utworów prozą, esejów i wierszy. Sztukami Becketta zajmuje się także jako reżyser w Polsce i za granicą. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. W 1998 jego pierwsza powieść, Madame, stała się bestsellerem i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Jest członkiem PEN Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz amerykańskiego Samuel Beckett Society.

Fot. główna: Antoni Libera

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887736