Być jak Zagajewski… – wystawa pokonkursowa

Stanisław Zagajewski

Być jak Zagajewski… – wystawa pokonkursowa

 

Wystawę pokonkursową można oglądać w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku od 8 października do 14 listopada 2020 roku.

Jest to ekspozycja przedstawiająca prace dzieci i młodzieży wykonane w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Na wystawie znajdują się prace wykonane na miejscu, w klimatycznych przestrzeniach Centrum Kultury „Browar B.” oraz nadesłane przez uczestników zarówno z Włocławka, jak i dalszych zakątków Polski.

Do Konkursu zgłosiły się dzieci oraz młodzież m. in. z Będzina, Bydgoszczy, Bytomia, Częstochowy, Dąbrowy Chełmińskiej, Dąbrowy Górniczej, Dębowca, Gorlic, Gdańska, Gdyni, Jarosławia, Jaworzna, Katowic, Łodzi, Nałęczowa, Nowego Targu, Ołtarzewa, Podkowy Leśnej, Płocka, Raciborza, Radomia, Słupska, Szczecina, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia, Zakopanego.

W sumie do konkursu zostały zgłoszone 162 figurki (89 nadesłanych i 73 tworzone na miejscu).

Oceny prac dokonało jury w składzie:

  • Przewodniczący jury Adam Zapora – historyk sztuki, kustosz w Dziale Sztuki MZKiD we Włocławku;
  • Artysta plastyk, instruktor Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.” – Janina Twardy;
  • Artysta plastyk, adiunkt Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Kalina Ciesielska;
  • Artysta plastyk, instruktor Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.” – Mariusz Konczalski.

 

W obradach uczestniczyli także:

  • Sekretarz i protokolant konkursu, główny specjalista do spraw programowych CK „Browar B.” – Ewa Langowska
  • Artysta plastyk, instruktor ceramiki Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.”, koordynator Konkursu Rzeźbiarskiego – Janusz Bisaga.

 

 

Dwunasta edycja konkursu nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego, które organizatorzy otrzymali od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek, Pana dra Marka Wojtkowskiego.

Wyjątkowa, tegoroczna sytuacja uniemożliwiła tradycyjne spotkanie się uczestników i laureatów Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego na uroczystym otwarciu wystawy w kwietniu. Zrezygnowano z ceremonii wręczania nagród, które zostały przesłane pocztą.

3 kwietnia 2020 roku zostały oficjalnie ogłoszone na stronach internetowych organizatorów, Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wyniki posiedzenia Jury. Następnie w terminie od 29 maja do 28 czerwca 2020 roku w Muzeum można było zwiedzać pierwszą wystawę pokonkursową.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego w 2021 roku. XIII edycja konkursu, ze względu na obowiązujące obostrzenia, odbędzie się w nowej, zapewniającej bezpieczeństwo uczestników, formule.

Katalog wystawy dostępny jest tutaj

 

Źródło: ckbrowarb.pl

Fot. gł. ckbrowarb.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164924

Skip to content