Budynki w całej Polsce rozświetlą się na czerwono, aby wspólnie wyrazić sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci

Rysunek budynków, z których trzy są czerwone. Nad nimi chmurki

Budynki w całej Polsce rozświetlą się na czerwono, aby wspólnie wyrazić sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci

W dniu finału kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, 19 listopada, o godz. 17:00, tysiące budynków w całej Polsce rozświetli się na czerwono, symbolizując solidarność i sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.

Podświetlenie budynków 19 listopada będzie finałem trwającej od 8 października ogólnopolskiej kampanii społecznej Dzieciństwo bez Przemocy. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci oraz zachęcenie Polek i Polaków do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy. Akcję organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz organizacje zrzeszone w Krajowej Koalicji na Rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. 19 listopada obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

–  “Wspólne działania społeczne są kluczowe dla trwałych zmian, dlatego zachęcam do dołączenia do nas w tym symbolicznym akcie sprzeciwu wobec przemocy wobec dzieci. Chcemy, aby 19 listopada czerwone światło przypomniało każdemu, że krzywdzenie dzieci nie może być akceptowane” – mówi dr Monika Sajkowska, liderka kampanii i była prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

19 listopada, w Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, każdy może wesprzeć działania na rzecz dzieci, przyłączając się do akcji podświetleń i dzieląc się zdjęciami podświetlonych obiektów w mediach społecznościowych wraz z hasztagiem #19listopada.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: dziecinstwobezprzemocy.pl

Ponad 6 tys. zaangażowanych podmiotów

Kampania cieszy się wyjątkowym zaangażowaniem społecznym – już ponad 6 tysięcy podmiotów z całej Polski przyłączyło się do inicjatywy, realizując liczne wydarzenia edukacyjne oraz deklarując udział w podświetleniu budynków 19 listopada. W ramach kampanii prowadzone są także bezpłatne szkolenia, webinary oraz lekcje online dla dzieci i młodzieży, a także spotkania dla rodziców, nauczycieli i opiekunów, które mają pomóc w rozpoznawaniu oznak przemocy i udzielaniu wsparcia dzieciom w trudnych sytuacjach.

– “Edukacja ma fundamentalne znaczenie dla zmiany społecznych postaw i podejścia do przemocy wobec dzieci – podkreśla Wiktoria Kinik rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. – Poprzez nasze działania staramy się wyposażyć społeczeństwo w wiedzę i narzędzia, które pozwolą skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec dzieci. Dzięki edukacji mamy szansę na zmianę postaw społecznych. Chcemy, żeby szacunek i troska o dziecko były naturalnym wyborem”.

Źródło: fdds.pl, dziecinstwobezprzemocy.pl

18 listopada 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646080

Skip to content