Budowanie zespołu i praca z grupą (nie tylko teatralną) – zgłoszenia do 30 września

Budowanie zespołu

Budowanie zespołu i praca z grupą (nie tylko teatralną) – zgłoszenia do 30 września

UWAGA! ZMIANA TERMINU:
3-4 października 2020 r.

Jednym z etapów budowania amatorskiego zespołu teatralnego jest integracja grupy. Element ten ma szczególne znacznie w przypadku zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu organizuje warsztaty Budowanie zespołu i praca z grupą (nie tylko teatralną), które poprowadzi Agnieszka Zakrzewska. Adresatami szkolenia są zarówno instruktorzy i animatorzy kultury, jak i wszystkie osoby pracujące z grupą: nauczyciele, wychowawcy świetlic środowiskowych, liderzy grup i zespołów teatralnych oraz wszystkie osoby zainteresowane teatrem: dorośli oraz młodzież powyżej 16 roku życia.

Adresaci:
Liderzy grup i zespołów, kadry kultury, instruktorzy i edukatorzy, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy świetlic środowiskowych, pracownicy socjalni, osoby zainteresowane wykorzystaniem metod team buildingu.

Cel:
Przekazanie konkretnych, parateatralnych narzędzi w postaci ćwiczeń i zadań pomocnych w integracji i budowaniu zespołu np. klasowego lub grupy teatralnej. Doskonalenie umiejętności niezbędnych do pracy w grupie i z grupą. Zaprojektowanie ćwiczeń lub części warsztatu, przeprowadzenie z grupą warsztatów przygotowanych ćwiczeń lub części warsztatów.

Program:
Warsztaty prowadzone będą w formie ćwiczeń o charakterze warsztatowym. Jeśli zdecydujesz się w nich uczestniczyć, nastaw się na doświadczanie – wchodzenie w przykładowe ćwiczenia i zadania mające na celu integrację zespołu, grupy. Dzięki temu zgłębisz wiedzę dotyczącą team buildingu. Zostaniesz przeprowadzony przez proces budowania zespołu. Poznasz metody, techniki i środki oraz ćwiczenia, zabawy i zadania budujące grupę, otwierające podopiecznych na współpracę. Warsztaty będą realizowane z wykorzystaniem różnorodnych środków: rekwizytów, materiałów do kolorowania i rysowania, zabaw oraz wielu innych. Dzięki temu zgromadzisz nowe metody oraz inspiracje do tworzenia scenariuszy pracy z grupą. Innowacją będzie to, że drugiego dnia wykorzystasz zdobyte umiejętności w praktyce prowadząc ćwiczenie lub część zaprojektowanego przez siebie warsztatu.

Prowadzący:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Harmonogram:

sobota 3 października 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 4 października 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016799