Brzeskie szkoły laureatami Konkursu #OSE Wyzwanie

Brzeskie szkoły laureatami Konkursu #OSE Wyzwanie

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs #OSE Wyzwanie!

Niezwykle miło jest nam poinformować, że dwie szkoły z  gminy (spośród 3 w powiecie włocławskim) – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brześciu Kujawskim oraz Szkoła Podstawowa w Wieńcu – zostały laureatami Konkursu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OSE Wyzwanie. Organizatorem konkursu była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Nagrodą w konkursie #OSE Wyzwanie była pracownia mobilna z 16 laptopami umieszczonymi w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu.

Pracownia mobilna w szkole to rozwiązanie, które uczyni z niej nowoczesną i otwartą na zmiany placówkę. Pozwoli uczniom zdobywać wiedzę w efektywny sposób, a nauczycielom daje do ręki narzędzia ułatwiające pracę i umożliwiające prowadzenie zajęć innowacyjnymi metodami” – mówi Dyrektor SP1 w Brześciu Kujawskim Danuta Kuczyńska.

Pracownia mobilna to wspaniała szansa na większy dostęp do wiedzy, nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki niej narzędzia cyfrowe można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

Mam nadzieję, że nowoczesne wyposażenie w postaci sprzętu komputerowego podniesie kompetencje cyfrowe uczniów zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przede wszystkim umożliwi wspomaganie procesu kształcenia w szkole, a także urozmaici zajęcia dodatkowe” – mówi Dyrektor SP w Wieńcu Anna Laskowska.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród – w województwie kujawsko-pomorskim pracownie trafią do 34 placówek, w tym w powiecie włocławskim do trzech szkół podstawowych, w tym dwóch w gminie Brześć Kujawski.

 

 

Źródło: www.brzesckujawski.pl

Fot. UM Brześć Kujawski

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164915

Skip to content