Brązowi medaliści z radziejowskiego Mechanika

Brązowi medaliści z radziejowskiego Mechanika

Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie w pod kierunkiem nauczyciela Krzysztofa Rosińskiego w składzie: Justyna Pokorska, Joanna Pomianowska, Oliwia Haziak, Wiktor Morawski, Marcin Przespolewski i Bartosz Lewandowski reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie na Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Obronnym Ligi Obrony Kraju zorganizowanym przez Zarząd Główny LOK. Zawody zostały rozegrane na Strzelnicy Garnizonowej w Zegrzu w dniach 10-12 czerwca 2022 r. Dwubój Obronny składał się z marszobiegu bojowego i pojedynków strzeleckich.

W pierwszej z nich zawodnicy mieli do pokonania odległości: 1500m – dziewczęta i 2000m – chłopcy. W trakcie wyczerpującej trasy biegu w terenie leśnym musieli rzucić granatem F-1 na odległość 15m – dziewczęta i 20 m -chłopcy oraz strzelać w biathlonowym stylu do 3 zapadek o średnicy 110 mm opadających po trafieniu pięcioma nabojami. W razie nie wykonania zadania zawodników czekały rundy karne.

W tej konkurencji drużyna chłopców z “Mechanika” okazała się bezkonkurencyjna, zajmując pierwsze miejsce w grupie chłopców, a zawodnik Marcin Przespolewski uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich startujących na tych zawodach. Kolejna konkurencja to pojedynki strzeleckie, czyli jak najszybsze trafienie trzech zapadek o średnicy 110 mm oddalonych na odległość 50m. Każdy zawodnik z drużyny miał do dyspozycji po 3 naboje, a wspólny start rywalizujących drużyn był oddalony od stanowisk strzeleckich o koło 10m. Odległość tę należało przebiec z bronią, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Konkurencja rozgrywana była systemem “każdy z każdym”. Bardzo widowiskowa, ale i trudna, gdyż należało nie tyko celnie strzelać, ale i również zrobić to jak najszybciej. Po podsumowaniu punktów marszobiegu bojowego i pojedynków strzeleckich w końcowej klasyfikacji drużyna chłopców zajęła 3 miejsce, ulegając drużynie z Podkarpacia i Wielkopolski, natomiast drużyna dziewcząt zajęła miejsce siódme.

 

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod kierunkiem Krzysztofa Rosińskiego od 2004 roku reprezentują województwo kujawsko-pomorskie w konkurencjach sportowo-obronnych i strzeleckich zdobywając czołowe miejsca w województwie i kraju.

Opracował: Krzysztof Rosiński

 

Źródło: nowa.zsmradziejow.pl

Fot. nowa.zsmradziejow.pl

24 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187085

Skip to content